VW prognozē Ķīnas pārdošanas apjoma pieaugumu, samazinoties tirgum

0
Stephan Wollenstein. Photographer: Giulia Marchi/Bloomberg

Volkswagen grupa teica, ka tas šogad palielinās pārdošanas apjomu Ķīnā, pievienojot jaunus modeļus, kas palīdzēs izvairīties no lejupvērsta tirgus, kas, domājams, redzēs savu pirmo gada kritumu vismaz divās desmitgadēs.

Automobiļu ražotājs ir pārliecināts par lielāku izaugsmi 2019. gadā, ienākošajā Ķīnas izpilddirektora Stephan Wollenstein sacīja pirmdien Pekinā. Pārdošana grupā, kas ietver luksusa Audi zīmolu, pagājušajā gadā palielinājās par aptuveni 20 000 vienībām, salīdzinot ar 4,2 miljoniem vienību, ko tā piegādāja 2017. gadā.

Tirdzniecības spriedze starp ASV un Ķīnu, kā arī automobiļu rūpniecības nepieredzēta transformācija uz automatizāciju un elektrifikāciju ir veicinājusi vieglo automobiļu pieprasījumu. Novembrī vienības pārdošanas apjomi Ķīnā samazinājās par sesto taisni un ir devušies uz pirmo pilna gada samazināšanos kopš vismaz 90. gadiem, pastiprinot spiedienu uz automobiļiem, kas paļaujas uz pasaules lielāko auto tirgu, lai atbalstītu izaugsmi.

VW prognozēja, ka Ķīnas tirgus apgrozījums samazināsies 2019. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar to pašu periodu iepriekšējā gadā, sacīja Ķīnas vadītājs Jochem Heizmann, kurš šā gada beigās aiziet pensijā. Automaker ražo transportlīdzekļus Ķīnā, izmantojot trīs kopuzņēmumus, ar FAW Group, SAIC Motor un Anhui Jianghuai Automobile Group.

Citi aktualitātes no instruktāžas, kurā piedalījās arī VW grupas vadītājs Herbert Diess:

VW nesamazinās savas pētniecības un attīstības iespējas Vācijā pat tad, ja tas Ķīnā palielinās pētniecību un attīstību.
Atbildot uz jautājumu par to, vai Ķīnas automašīnu politika darbojas, Diess teica: “Līdz šim mums nav iemesla apšaubīt to.”
VW teica, ka var pārspēt vairākus mēnešus pēc iespējas vairāk informācijas par savu komerciālo transportlīdzekļu plānu Ķīnā.