Zemkopības ministrs tiksies ar Sēlijas un Latgales uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem

0

Rīga, 16.maijs, LETA. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) piektdien, 18.maijā, dosies darba vizītē uz Jēkabpili, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Darba vizītē ministrs plāno tikties ar Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novadu vadītājiem un uzņēmējiem. Turpinot darba vizīti, zemkopības ministrs tiksies arī ar Latgales lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem no Zilupes un kaimiņu novadiem.

Zemkopības ministrs ar Sēlijas un Latgales uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem pārrunās vasarāju sējas sekmes un to, kā zemniekiem izdevies ar ZM atbalstu pārvarēt postošo lietavu smagās sekas pagājušā gada rudenī. Tāpat Dūklavs informēs par Lauku attīstības programmas atbalsta piedāvājumu lauksaimniekiem un reģionu uzņēmējiem pērn, kā arī par diskusijām un atšķirīgajiem dalībvalstu un Eiropas Komisijas (EK) viedokļiem Briselē jautājumā par to, kādai ir jābūt Eiropas Savienības (ES) Kopējai lauksaimniecības politikai pēc 2020. gada.

Dūklavs apmeklēs arī lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību “Viļāni” – Latgales piena ražošanas uzņēmumu – kooperatīvu, kas apvieno mazos un vidējos piena ražotājus Latgalē (kooperatīvā šobrīd ir 347 biedri). Gan iepriekšējā, gan pašreizējā ES plānošanas periodā “ViļānI” veiksmīgi realizējuši vairākus Lauku attīstības programmas finansētus projektus.

Dūklava tikšanās ar Sēlijas uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem notiks plkst. 10:00 Jēkabpils pilsētas pašvaldībā Brīvības ielā 120, Jēkabpilī. Kooperatīva “Viļāni” apmeklējums notiks plkst. 14 saimniecībā “Piena krasts” Ornicānos, Viļānu pagastā. Savukārt tikšanās ar Latgales lauksaimniekiem un uzņēmējiem notiks plkst. 16 Zilupes tautas namā Tautas ielā 1, Zilupē.

Jau ziņots, ka aizvadītā gada rudenī Latviju piemeklēja ilgstošas lietavas, kuru dēļ daudzviet applūda lauki, nodarot ievērojamus postījumus zemniekiem.