Zibensaizsardzība – mājokļa un dzīvības pasargāšanai!

0

Ikdienā retais dzīvokļa, mājas vai komercplatību īpašnieks aizdomājas par zibensaizsardzību un to, cik tā ir svarīga. Taču nepielūdzamie statistikas dati liecina, ka Latvijā no zibens katru gadu cieš vidēji 50 ēkas. Kā izvēlēties labāko risinājumu, ja nav pētīts, kas ir zibens aizsardzība un kāpēc tā nepieciešama? Svarīgi ir izdevīgākie ilgtermiņa risinājumi, tāpēc noteikti nevajadzētu domāt par lētāko iespējamo variantu, bet domāt par kvalitāti. Nodarītie postījumi un veselības traucējumi var izmaksāt krietni vairāk. Un galu galā, ja nav uzstādīta atbilstoša un mūsdienīga zibensaizsardzības sistēma, var tikt zaudēta arī dzīvība!

Zibensaizsardzību jāuztic tikai pieredzējušiem uzņēmumiem 

Zibensaizsardzība jāizvēlas īpaši rūpīgi. Izvēloties uzņēmumu, kam uzticēt sava mājokļa drošību, jāpārliecinās par tā pieredzi un tā dzīvot spēju ilgtermiņā attiecībā pret piedāvātajām garantijām. Jāsaprot, ka bez speciālām zināšanām nav iespējams noteikt vai sistēma ir droša. Tajā pašā laikā sistēmai ir jābūt patstāvīgi gatavai uztvert un novadīt zibens izlādi, jo zibens nav paredzams – vai tā notiks pēc mēneša, trīs vai desmit gadiem – tas arī ir iemesls, kāpēc jābūt gataviem vienmēr. “Aure-1” ir uzņēmums, kas sevi pierādījis vairāk nekā 10 gadus vairāk nekā 100 objektos, izmantojot tikai jaunākās tehnoloģijas un nodrošinot nemainīgu kvalitāti un drošību. 

Uzņēmuma “Aure-1” vadītājs Uldis Štāls atzīmē: “Izvēloties zibensaizsardzības risinājumus, nevar likt vienlīdzības zīmi starp kvalitāti un ekonomiju. Ekonomija ietekmēs materiālu kvalitāti, bet tā savukārt – galaprodukta drošības pakāpi. Galvenokārt klienti izvēlas mūsu vērtības – augstas prasības pret drošību, precizitāti. Mūs izvēlas arī klienti, kam svarīgi ir izdevīgākie ilgtermiņa risinājumi.”

Izvēloties “Aure-1” pakalpojumus, katram klientam tiks nodrošināts tas, ka:

  • Zibensaizsardzības sistēmas risinājumi ir individuāli
  • Tiek izmantoti labākie un kvalitatīvākie materiāli
  • Uzņēmumā izstrādāts dzīvotspējīgs uzņēmuma plāns, lai spētu nodrošinātu ilgtermiņa garantiju
  • Nemainīga un profesionāla komanda ar vairāku desmitu gadu pieredzi. 

Zibens var arī atņemt dzīvību!

Kāpēc tik svarīgi iepriekš minētie nosacījumi? Zibens ir unikāla dabas parādība, kas rodas elektriskā lauka izlādes laikā starp mākoņiem negaisa, sniegputeņa vai vulkāna izvirduma laikā, ko var salīdzināt ar milzīgu, elektrisku dzirksteli, kura veidojas starp pretēji uzlādētajiem elektriskajiem laukiem. Atmosfērā vienmēr atrodami elektrības krājumi, tāpēc elektriskajam laukam ir nepieciešama iespēja izlādēties. Zibens uzplaiksnījums ir ļoti ātrs – tas ilgst tikai 0.2 sekundes, bet var nest milzīgu postu. Iesperot cilvēkam, zibens var radīt nopietnas traumas un pat sirds apstāšanos. 

Vien daži fakti par zibeni, kas apliecina zibensaizsardzības nepieciešamību: 

  • Strāvas stiprums zibens spēriena laikā sasniedz 100 000 ampēru, un tās ātrums sasniedz 30 000 km/h
  • Temperatūra sasniedz 30 000 grādu pēc Celsija skalas, tāpēc zibens spēj izkausēt pat smiltis, pārvēršot tās stiklā
  • Iesperot kokā, zibens burtiski “uzvāra” tā sulu no iekšpuses
  • Katrs zibens metrs var spīdēt tik spoži kā miljons kopā iedegtu simts vatu spuldzīšu.

Pārbaudi sava mājokļa drošību!

Zibensaizsardzība nav tikai uzstādīta ierīce – tā ir garantija, ka īpašums un ģimenes veselība tiks pasargāta, tāpēc ieteicams pārbaudīt, kādā stāvoklī ir esošā aizsardzības sistēma un vai zibens novedējs atbilst mūsdienu standartiem. Ielūkojies zibens.lv un uztici savu drošību profesionāļu rokās!