Zorge izcīna astoto vietu Jaunatnes Olimpiādē šaušanā ar pneimatisko pistoli

0

Latvijas jaunais šāvējs Rihards Zorge trešdien izcīnīja astoto vietu Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā notiekošajā Jaunatnes Olimpiādē desmit metru distancē šaušanā ar pneimatisko pistoli.

Zorge kvalifikācijā sešās sērijās ar 569 punktiem bija piektais, tiekot starp astoņiem finālistiem, savukārt cīņā par medaļām startēja neveiksmīgi, sacensības noslēdzot pēc trim sērijām.

Finālā Zorgem neveiksmīga bija jau pirmā sērija, kurā viņš piecos šāvienos ieguva vien 44,7 punktus, tobrīd esot astotais, turpinājumā pozīciju neuzlabojot. Finālā viņš trīs sērijās tika pie 110,2 punktiem.

Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva Čaudari Saurabs no Indijas, kurš finālā nopelnīja 244,2 punktus, bet sudrabs tika Junho Sunam no Dienvidkorejas, kurš tika pie 236,7 punktiem, kamēr bronza ceļos uz Šveici, kuru mājās vedīs Džeisons Solari.

Trešdien uz starta devās vēl virkne Latvijas jauno sportistu, veiksmīgi peldēšanas sacensību priekšsacīkstes 50 metru distancē uz muguras aizvadot Arinai Baikovai. Viņa distanci veica 29,25 sekundēs, kas bija septītais labākais rezultāts, peldētājai tiekot starp 16 pusfinālistēm.

Baikova tikai par 0,2 sekundēm atpalika no Latvijas rekorda, kas kopš 2016.gada jūnija pieder Kristīnei Šteins.

Pusfināla peldējumi šajā distancē notiks vēlāk trešdien.

Tikmēr 200 metru brasa distancē puišiem 15.vietu ieguva Jānis Vitauts Siliņš, kurš finišu sasniedza divās minūtēs un 19,64 sekundēs. Finālā tika astoņi labākie, bet Siliņš no sacensību turpināšanas atpalika gandrīz par trim sekundēm.

Tāpat 200 metros brīvajā stilā startēja 15 gadus vecā Ieva Maļuka, kura finišu sasniedza divās minūtēs un 3,72 sekundēs, ieņemot 17.vietu. Lai tiktu starp astoņām finālistēm, Maļukai vajadzēja peldēt par 1,64 sekundēm ātrāk.

Maļuka šogad martā 200 metros brīvajā stilā laboja Latvijas rekordu, distanci veicot 2:03,15 sekundēs.

Tikmēr neveiksmīgi 3×3 basketbola turnīru sāka Latvijas puišu komandā, kurā spēlē Aivars Dambis, Jurģis Dudeks, Reinis Krūmiņš un Niks Salnieks. Viņi D apakšgrupā vispirms sīvā cīņā pagarinājumā ar 16:18 zaudēja Beļģijas vienaudžiem, bet pēc tam ar 10:19 kapitulēja Itālijai, līdz minimumam samazinot izredzes tikt ceturtdaļfinālā.

Turnīrā piedalās 20 valstu komandas, kuras sadalītas četrās apakšgrupās. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latviju trešajās Jaunatnes olimpiskajās spēlēs pārstāv 19 sportisti, kuri piedalīsies deviņu sporta veidu desmit disciplīnās.

Pirmās Jaunatnes olimpiskās spēles notika pirms astoņiem gadiem, kad Singapūrā Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu – šķēpa mešanā bronzu izcīnīja Intars Išejevs, savukārt pirms četriem gadiem II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Naņdzjinā Latvija bija pārstāvēta ar 13 jaunajiem atlētiem un mājās tika pārvestas trīs bronzas godalgas. Augstos panākumus sasniedza svarcēlāja Rebeka Koha, šāvēja Agate Rašmane un tenisiste Aļona Ostapenko.