Zviedrija izraidīs irākiešu imāmu

0

Zviedrija izraidīs trīs ārzemniekus, tai skaitā irākiešu imāmu, kas tiek turēti aizdomās par svarīgas lomas spēlēšanu islāmistu kustībā, trešdien ziņoja mediji, atsaucoties uz Zviedrijas migrācijas dienestu.

Pretterorisma policija aprīļa beigās aizturēja Abu Raadu, kurš ir mošejas imāms Jēvles pilsētā, un viņa dēlu.

Zviedrijas sabiedriskais radio ziņoja, ka trešais izraidāmais ir cits imāms no Ūmeo pilsētas.

53 gadus vecais Abu Raads, kura īstais vārds ir Rijads Abdulkarims Džasims, ir bijis policijas redzeslokā jau vairākus gadus, ņemot vērā viņa ietekmi radikālo islāmistu salāfistu aprindās.

Laikraksts “Expressen” ziņoja, ka Abu Raads bija ievietojis apsveikuma paziņojumu savā “Facebook” lapā 2014.gadā pēc tam, kad džihādistu grupējums “Islāma valsts” ieņēma Irākas pilsētu Mosulu, padarot to par sava kalifāta galvaspilsētu.

Zviedrijas likums ļauj izraidīt cilvēkus, kas tiek uzskatīti par draudu valsts drošībai vai uzņēmīgiem pret “terorakta sarīkošanu vai piedalīšanos teroraktā”.

Šie trīs vīrieši var pārsūdzēt lēmumu par izraidīšanu. Ja tas tiktu atcelts, tad viņi var tikt pakļauti stingrai tiesu kontrolei.

Zviedrijas mediji ziņoja, ka Abu Raads ar savu ģimeni 1991.gadā aizbēga no Irākas uz Saūda Arābiju.

Abu Raads ar dēlu 1998.gadā saņēma uzturēšanās atļauju Zviedrijā, bet viņiem nav izdevies iegūt šīs valsts pilsonību.

Pretterorisma policija otrdien nāca klajā ar retu publisku paziņojumu, ka Zviedrijā pieaug reliģiskais ekstrēmisms.

“Indivīdu skaits ekstrēmistu aprindās, kuras propagandē vardarbību, pēdējos gados ir pieaudzis no vairākiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem,” teikts šajā paziņojumā.