airBaltic kā pirmā lidsabiedrība pasaulē iegūst Airbus A220-300 tipa lidmašīnu pilna apjoma tehniskās apkopes veikšanas tiesības

0

Rīga.Latvijas lidsabiedrība airBalticveiksmīgi aizvadījusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūras (CAA) auditu par Airbus A220-300lidmašīnu bāzes tehniskās apkopes veikšanu un saņēmusi sertifikātu, kas apstiprina airBalticspējas nodrošināt pilna apjoma šī tipa lidmašīnu vieglo un bāzes tehnisko apkopi atbilstoši EASA Part 145prasībām.

No 10. septembra airBaltickļuvusi par pirmo lidsabiedrību pasaulē, kas ir tiesīga veiktAirbus A220-300tipa lidmašīnu gan pilna apjoma vieglo tehnisko apkopi, gan bāzes tehnisko apkopi atbilstoši EASA Part 145prasībām. Iepriekš airBalticbija tiesīga veikt Airbus A220-300,Bombardier Q400 NextGen unBoeing 737 tipa lidmašīnu vieglo tehnisko apkopi.

airBaltictehniskais direktors Andris Vaivads norāda: “Vieglās tehniskās apkopes un bāzes tehniskās apkopes sertifikāta iegūšana Airbus A220-300tipa lidmašīnām airBalticbija loģisks solis kā lidsabiedrībai, kas kā pirmā pasaulē sāka veikt komerciālos lidojumus ar Airbus A220-300lidmašīnām un kuras flotē jau ir 19 šī tipa lidaparāti, bet tuvākā nākotnē tās flote sastāvēs tikai no Airbus A220-300tipa lidmašīnām. Turpmāk mūsu tehniskās apkopes darbi kļūs izmaksu un laika ziņā efektīvāki. Turklāt mēs apsveram iespēju piedāvāt mūsu tehniskās apkopes pakalpojumus arī citām lidsabiedrībām pasaulē, kas izmanto šī tipa lidmašīnas.”

Sagatavošanās darbi bāzes tehniskās apkopes auditam tika sākti pirms gandrīz gada, tostarp ietverot rūpīgu tehniskās apkopes darbu izvērtēšanu, nepieciešamo materiālu un darbarīku iegādi, jaunu darbinieku atrašanu un apmācīšanu, kā arī telpu un jaunu noliktavu sagatavošanu, komponenšu darbnīcu paplašināšanu un tehniskās apkopes darbnīcas pilnveidošanu.