Beļģijas tiesa noraida Spānijas lūgumu izdot trīs bijušos Katalonijas ministrus

0

Brisele, 16.maijs, LETA–AFP. Beļģijas tiesa trešdien noraidījusi Spānijas lūgumu izdot trīs bijušos Katalonijas reģiona valdības ministrus, kurus Madride apsūdzējusi saistībā ar Katalonijas neatkarības centieniem.

Meričelja Serreta, Antoni Komins un Ljuiss Pudžs bija ministri bijušā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona valdībā.

Pudždemons kopā ar četriem ministriem oktobra beigās aizbēga uz Briseli, lai izvairītos no apsūdzībām saistībā ar Katalonijas neatkarības centieniem. Starp šiem ministriem bija arī Klāra Ponsati, kas vēlāk aizbēga uz Skotiju, kur viņai tagad draud izdošanas prāva.

Beļģijas tiesa secināja, ka trīs Spānijas izdoties Eiropas aresta orderi ir neatbilstoši, un atteicās ministrus izdot.

Tiesa piekrita prokuratūras un aizstāvības uzskatam, ka Beļģijā nav “spēkā esoši tādi nacionālie likumi, kas atbilstu Eiropas aresta orderu saturam”.

Spānija vēlas saukt Serretu, Kominu un Pudžu tiesas priekšā apsūdzībās par dumpi, sabiedrisko līdzekļu izšķērdēšanu un nepaklausību valstij par Katalonijas neatkarības referenduma organizēšanu pērn, kuru Spānija atzinusi par nelikumīgu.

Pudždemons uz Spānijas izdotā ordera pamata 25.martā tika aizturēts Vācijā, kur viņš bija iebraucis no Dānijas, atrodoties ceļā uz Beļģiju. Taču Šlēsvigas-Holšteinas Augstākā zemes tiesa atteicās viņu izdot par apsūdzību dumpī un lika viņu atbrīvot pret drošības naudu, līdz tiks lemts par viņa izdošanu Spānijai par mazāk smagu apsūdzību.