“Hanzas maiznīcas”: Latvijā saldētās maizes produktu segments kļūst arvien populārāks

0

“Bake off” maizes produkcijas jeb sasaldētas maizes segments Latvijā kļūst arvien populārāks, intervijā aģentūrai LETA teica maizes un maizes izstrādājumu ražotāja un tirgotāja AS “Hanzas maiznīcas” vadītājs Uģis Mihņevičs.

Pēc viņa teiktā, šajā segmentā vēl ir iespējams daudz variāciju un produktu veidu, kurus piedāvāt patērētājiem. Par to liecina tendences Eiropā un pasaulē. “Nesen nācās būt Itālijā un tur veikalos dominē tieši “bake off” segments. Ja Itālijā iepakotā maize veikalu plauktos veido apmēram 15%, tad pie mums lielākajos veikalos “bake off” produkcija pret iepakoto maizi veido labi ja 20-25%. Šai proporcijai noteikti vajadzētu mainīties,” viņš prognozēja.

Mihņevičs piebilda, ka ar laiku vajadzētu mainīties arī kopējam maizes piedāvājumam veikalos. “Ja mēs domājam racionāli un ņemam vērā gan patēriņu, gan pēc tam norakstītās maizes apjomu, tad ir skaidrs, ka mazā formāta veikalos nav nepieciešams četru veida 300 gramu baltmaizes. Tam nav racionāla pamatojuma,” sprieda kompānijas vadītājs.

Komentējot tendences “bake off” maizes sortimentā, viņš atzina, ka tas ļoti eiropeisks, bet nav lokāls. “Rudzu maize ir ļoti lokāla un ir pazīstama tikai Baltijā un Ziemeļeiropā. Savukārt “bake off” segmenta bums pašlaik ļoti izteikts ir tieši Francijā, Itālijā un apkārtējā reģionā, kas nosaka arī piedāvājumu, jo “bake off” sagataves jau tiek ražotas, rēķinoties teju ar visu Eiropas tirgu,” sacīja Mihņevičs.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar uzņēmumā pausto “Hanzas maiznīcas” apgrozījums aizvadītajā gada sarucis par 2% salīdzinājumā ar gadu iepriekš – līdz 17,4 miljoniem eiro, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājušies līdz 614 000 eiro.

“Hanzas maiznīcas” īpašnieks ir Somijas uzņēmums “Vaasan”, kurš ir starptautiskā Zviedrijas koncerna “Lantmännen ek. för” sastāvdaļa. Pašlaik “Hanzas maiznīcas” piedāvā apmēram 40 dažādu svaigās maizes produktu.