Iedzīvotāji arī šodien klātienē varēs apskatīt Lielbritānijas fregati “HMS Westminster”

0

Rīgā arī šodien no plkst.10 līdz 14 Rīgas Pasažieru ostas kuģu piestātnē apskatei klātienē būs pieejama Lielbritānijas fregate “HMS Westminster”, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Jau ziņots, ka Rīgā ieradušies trīs NATO 1.pastāvīgās jūras spēku grupas kuģi – grupas vadošais kuģis, ASV iznīcinātājs “USS Gravely”, Polijas fregate “ORP General K.Pulaski” un Lielbritānijas fregate “HMS Westminster”.

Ikdienas patruļu laikā Baltijas jūrā NATO kuģi regulāri piestāj dažādu valstu ostās. Šīs apstāšanās ļauj karavīriem iepazīt uzņēmējvalsts kultūru, vienlaikus stiprinot NATO dalībvalstu spējas sadarboties.

NATO 1.pastāvīgā jūras spēku grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgās jūras spēku grupām, ko veido kuģi no dažādām dalībvalstīm un kas ir NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības jūras spēku pamatelements. Grupā ietilpst arī Turcijas fregate “TCG Gokova” un Vācijas jūras spēku tankkuģis “FSH Rhoen”, kuri tajā pašā laikā viesosies Klaipēdā, Lietuvā.

Pastāvīgās jūras spēku grupas piedalās dažādās NATO operācijās, ir apliecinājums solidaritātei un stiprina diplomātiskās un profesionālās attiecības dalībvalstu jūras spēku starpā.