“KPV LV” gaida diskusiju par vadlīnijām SM valsts sekretāra izvēlei līdzīgos gadījumos

0

“KPV LV” labprāt sagaidītu diskusiju koalīcijas sadarbības sanāksmē par kopīgām vadlīnijām, kā rīkoties līdzīgos gadījumos, kāds izveidojies saistībā ar Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra izvēli, aģentūrai LETA pastāstīja “KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Sanāksmē varētu mēģināt saprast kopīgās vadlīnijas, kā šādos gadījumos nošķirt profesionālo un politisko lomu, norādīja politiķis. “KPV LV” frakcijā par šo jautājumu diskusija vēl nav notikusi.

Zakatistovs norādīja, ka nepieciešama skaidrība par koalīcijas nostāju, kā jārīkojas, ja šāds gadījums atkārtojas.

Kā ziņots, SM valsts sekretāra amata kandidāts tika noraidīts politiskās piederības dēļ, aģentūrai LETA sacīja Linkaits.

Linkaits skaidroja, ka viņš pieņēmis lēmumu neatbalstīt konkursā uzvarējušo SM valsts sekretāra amata kandidātu, pamatojoties uz Valsts pārvaldes iekārtas likumu, kas paredz, ka vecākajam valsts civildienesta ierēdnim ir jābūt politiski neitrālam. Turpretī konkursā uzvarējušais amata kandidāts iepriekš kandidēja Saeimas vēlēšanās, kā arī bija valdes loceklis politiskā partijā.

Jau vēstīts, ka SM valsts sekretāra amata kandidāts Andulis Židkovs (Par!) pirms vēršanās tiesā par viņa neapstiprināšanu amatā politiskās piederības dēļ, cer radušos situāciju atrisināt diskusiju ceļā, viņš pastāstīja aģentūrai LETA. Viņš uzsvēra, ka visu laiku tiek runāts, ka nekāda diskriminācija nedrīkst būt, bet pašreiz sanāk, ka viņš tiek diskriminēts politiskās piederības dēļ.