“Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība” (11.04.–30.06.2019.)

0

No 2019. gada 11. aprīļa līdz 30. jūnijamDekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma slavenās poļu mākslinieces MAGDALĒNAS ABAKANOVIČAS(Magdalena Abakanowicz, 1930–2017) darbu izstāde “Magdalēnas Abakanovičas Visumā. Tekstils un tēlniecība“.

Magdalēna Abakanoviča ir viena no pasaulē vispazīstamākajām Polijas māksliniecēm. Meistare aktīvi strādāja tekstila, tēlniecības, glezniecības un zīmējuma jomās, nereti savos darbos apvienojot vairākus medijus. Viņas pieeja radikāli reformēja tekstilmākslu, apzināti atbrīvojot to no lietišķi dekoratīvajām funkcijām. Autores telpiskās kompozīcijas – abakani – pilnīgi mainīja priekšstatu par tekstila plastiskajām iespējām, izmantojamo materiālu loku, mākslas darba un vides attiecībām, kas kopumā atstāja milzīgu iespaidu uz nozares tālāko attīstību.

Izstādē Rīgā būs reprezentēti vairāk nekā 20 Magdalēnas Abakanovičas objekti – telpiskie tekstila abakani, skulptūras un figurālas kompozīcijas no vairākiem Polijas muzejiem un mākslinieces darbnīcas, kas lieliski raksturos viņas radošo darbību un novatorisko metodi.