Paraksta nodomu līgumu par ciešāku Latvijas un Japānas sadarbību tūrisma jomā

0

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols un Japānas Tūrisma aģentu asociācijas (JATA) prezidents Hiromi Tagava šodien parakstīja nodomu līgumu par ciešāku Latvijas un Japānas sadarbību tūrisma jomā, aģentūru LETA informēja LIAA.  

Šorīt Melngalvju namā, Rīgā, notika JATA un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro, satiksmes ministra Tāļa Linkaita, Ozola, Starptautiskās lidostas “Rīga” valdes, kā arī Ekonomikas ministrijas, Satiksmes ministrijas, LIAA un citu pārstāvju apaļā galda tikšanās ar JATA pārstāvjiem, un līgums tika parakstīts tās noslēgumā.

Nodomu līguma mērķis ir veicināt vēl ciešāku sadarbību starp Latvijas un Japānas tūrisma nozari, apmainīties ar informāciju, dalīties ar labās prakses pieredzi tūrisma produktu attīstības jautājumos. LIAA un JATA apņemas piedalīties un organizēt mārketinga pasākumus, kas veicina tūrisma plūsmu palielināšanos starp abām valstīm – tūrisma veicināšanas seminārus, kontaktbiržas, izpētes vizītes, tūrisma izstādes. 

Līgums paredz arī veicināt savstarpēji nozīmīgu ar tūrisma nozari saistītu projektu īstenošanu, piemēram, čarterlidojumu attīstību starp Japānu un Latviju.  

LETA jau ziņoja, ka no 10. līdz 13. septembrim Latvijā viesojas JATA prezidents Hiromi Tagava ar vairāk kā 20 pavadošo Japānas tūrisma uzņēmēju delegāciju. Vīzītē Japānas delegācija tikās ar Latvijas Tūrisma Aģentu un operatoru asociācijas valdi un asociācijas “Lauku ceļotājs” vadību. Delegācijas viesiem paredzēta ekskursija pa Rīgu, kā arī došanās uz Rundāles pili. Tāpat plānots Siguldas pilsētas apmeklējums – ekskursija un sarunas ar pilsētas vadību un tūrisma informācijas centra pārstāvi par tūrisma iespējām un attīstību.

Tāpat vēstīts, ka Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā 2018.-2023.gadam Japāna ir definēta kā prioritārs tālais tūrisma mērķa tirgus, kurā tiek īstenotas mārketinga aktivitātes, popularizējot Latvijas tūrisma iespējas un tūrisma iespējas Baltijas reģionu kopumā.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem pēdējos gados viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto Japānas tūristu skaits ik gadus ievērojami pieaug, kas atspoguļo šīs valsts iedzīvotāju pastāvīgi pieaugošo interesi par Latviju kā ceļojuma galamērķi. Kopš 2015. gada Japānas tūristu skaits uz Latviju ir pieaudzis par 70%. 2018.gadā Latvijas viesnīcās uzturējās 29 534 tūristi no Japānas, savukārt šā gada pirmajā pusgadā viesnīcās apkalpoti 10 083 viesi.