Pēdējā laika notikumi pierāda nepieciešamību stiprināt partiju finansēšanu

0

Pēdējā laika notikumi pierāda nepieciešamību stiprināt politisko partiju finansēšanu, šodien pēc ārkārtas valdības sēdes žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Nākamā gada budžeta prioritātēs iekļauta jauna politisko partiju finansēšanas modeļa izstrāde, tam paredzot piecus miljonus eiro.

Reirs skaidroja, ka modeli izstrādās Tieslietu ministrija, kas to piedāvās nākamnedēļ.

“Praktiski pēdējo laiku notikumi tieši pierāda, ka ir nepieciešams stiprināt partiju finansēšanu. Redzam, ka citas Baltijas valstis partiju finansēšanai piešķir lielākus līdzekļus un tas mazina partiju atkarību no citiem avotiem,” teica ministrs.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets piektdien ārkārtas sēdē lēma par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Valdība uzklausīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam. Tajā bija apkopoti tie ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārie pasākumi, kuriem 2020.gada budžetā piešķirti papildu līdzekļi.

Kopumā nākamā gada ministriju prioritārajiem pasākumiem bija pieejami ap 190 miljoni eiro. No šīs summas ministriju prioritātēm tiks pārdalīti 167 miljoni eiro, bet neatkarīgajām institūcijām – 25,5 miljoni eiro.

2020.gada budžetā papildu līdzekļi 50 miljonu eiro apmērā novirzīti mediķu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai un Veselības ministrijas prioritātēm, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas prioritātēm novirzīti astoņi miljoni eiro, bet, lai nodrošinātu lēmuma no 2019.gada 1.septembra palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes līdz 750 eiro pilnam gadam izpildi novirzīti papildu 23 miljoni eiro.