“Qatar Airways” iegādājas 5% Ķīnas “China Southern Airlines” akciju

0

Kataras nacionālā lidsabiedrība “Qatar Airways” trešdien paziņoja, ka iegādājusies 5% Ķīnas aviokompānijas “China Southern Airlines” akciju, tādējādi cenšoties paplašināt darbību Āzijas aviācijas tirgū.

“Qatar Airways” norāda, ka šis darījums ir saistīts ar uzņēmuma stratēģiju investēt pasaulē spēcīgākajās lidsabiedrībās. “China Southern Airlines” ir viena no Ķīnas trīs lielākajām aviokompānijām.

Aviokompānija šī darījuma summu gan neatklāj.

“Qatar Airways” jau pieder 20% Lielbritānijas nacionālās aviokompānijas “British Airways” un Spānijas nacionālās lidsabiedrības “Iberia” holdingkompānijas “International Airlines Group” (IAG) akciju, kā arī Čīles aviokompānijas “LATAM Airlines Group”, Itālijas “Meridiana” un Honkongas “Cathay Pacific Airways” akcijas.

Darījums ar “China Southern Airlines” akcijām tiek īstenots laikā, kad Katara nacionālajai aviokompānijai meklē jaunus partnerus un maršrutus, ņemot vērā diplomātiskās nesaskaņas ar arābu sabiedrotajām valstīm.

Saūda Arābija un tās sabiedrotās arābu valstis 2017.gada jūnijā pārtrauca gaisa, jūras un sauszemes satiksmi ar Kataru, kā arī noteica ekonomiskas sankcijas, apsūdzot Kataru teroristu atbalstīšanā un pārāk tuvās attiecībās ar Irānu.

Katara noraida šīs apsūdzības un vaino šīs arābu valstis centienos sagraut tās ekonomiku.