“Rigvir” grupa un Vītolu fonds izsludinājis stipendiju konkursu 12.klašu skolēniem

0

Autors : Laura Legzdiņa, LETA

Rīga, 15.maijs, LETA. “Rigvir” grupa sadarbībā ar Vītolu fondu izsludinājusi stipendiju konkursu topošajiem 12.klašu skolēniem ar mērķi sniegt atbalstu centīgiem vidusskolēniem pēdējā mācību gadā, lai sagatavotos studijām augstskolās, aģentūru LETA informēja “Rigvir” holdinga pārstāvji.

Konkursa uzvarētāji iegūs stipendiju visam nākamajam mācību gadam. Ikmēneša stipendijas 75 eiro apjomā tiks piešķirtas 14 centīgākajiem reģionu vidusskolēniem. Konkursa stipendiātu izvēlē, ko veiks Vītolu fonds, priekšroka tiks dota tiem, kuri nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm – medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju.

Nākošā gada stipendijai iespējams pieteikties no šā gada 1.jūnijam līdz 15. jūnijam. Plašāka informācija par pieteikšanās kārtību pieejama Vītolu fonda mājaslapas sadaļā “Stipendijas”.

“Rigvir” grupa kopš 2015.gada piešķir stipendijas centīgiem un talantīgiem Latvijas reģionu skolēniem, kuri gada garumā saņem ikmēneša stipendijas 75 eiro apmērā. Līdz šim minētajam mērķim izsniegti jau 22 500 eiro.

“Rigvir” grupa ir biotehnoloģiju uzņēmumu grupa, kuras darbības mērķis ir Latvijā izstrādāto vēža viroterapijas zāļu ražošana un izpēte. Viroterapija ir vēža ārstēšanas metode, izmantojot īpašu vīrusu, kurš pēc ievadīšanas cilvēka organismā, atrod un iznīcina ļaundabīgā audzēja šūnas. Minēto vīrusu 20.gadsimta sešdesmitajos gados atklāja Latvijas zinātniece Aina Muceniece.

Vītolu fonds sniedz iespēju cilvēkiem un uzņēmumiem atbalstīt un finansēt jaunus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas. Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Fondu 2002.gadā dibināja Vilis un Marta Vītoli.