“Rimi Latvia”: Nākamgad mazumtirdzniecības tirgū Latvijā gaidāma vidēja izaugsme

0
"Rimi Latvia" jaunās noliktavas, kur mazumtirgotājs pārvāksies uz laiku, kamēr tiek īstenots Baltijas loģistikas centra projekts.

Nākamais gads mazumtirdzniecības tirgū Latvijā būs vidējs izaugsmes gads, aģentūrai LETA prognozēja “Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

“Nākamais gads mazumtirdzniecības tirgū Latvijā ir samērā paredzams un uz vidēju izaugsmi tendēts,” prognozēja Turlais. 

Viņš gan atzīmēja, ka pasaulē ir dažādi izaicinājumi, kas nākotnē varētu ietekmēt mazumtirdzniecības tirgu, tostarp tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu, kā arī iespējamā ekonomiskā krīze. Mazumtirdzniecības sfērā Latvijā nākamgad izaicinājums būs arī trūkstošais darbaspēks, kas ir aktualitāte ne tikai mazumtirdzniecības sfērā, bet arī citās jomās.

Lai gan grūti prognozēt, cik lielā mērā mazumtirdzniecības tirgus Baltijā augs šogad, visticamāk, izaugsme turpināsies līdzšinējā tempā, viņš lēsa. “Tirgus šobrīd attīstās pozitīvi. Baltijas tirgus pēdējos desmit gados ir audzis par vairāk nekā 8%, kas ir straujāka izaugsme nekā citur pasaulē. Latvijā šobrīd mazumtirdzniecības tirgus aug diezgan labi, un visu šo gadu rādītāji bijuši pozitīvi,” sacīja Turlais, piebilstot, ka pagaidām neizskatās, ka kaut kas varētu strauji mainīties. 

Tāpat “Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka starp Baltijas valstīm mazumtirdzniecības tirgus izaugsmes apmēru ziņā nav būtisku atšķirību. Atsevišķas atšķirības pastāv patēriņā, tostarp katras Baltijas valsts iedzīvotāji labprātāk pērk savā valstī ražotu pārtiku. 

Komentējot “Rimi Latvia” finanšu rezultātus šogad, Turlais bija lakonisks, norādot, ka arī šogad līdzīgi kā pērn kompānija ir uz izaugsmi vērsta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Rimi Latvia” pērn strādāja ar 893,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 10,9% un bija 45,305 miljoni eiro.

Kompānija “Rimi Latvia” reģistrēta 1992.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums “Rimi Baltic”. Patlaban “Rimi Latvia” tīklā ir 124 četru formātu veikali, tostarp 32 “Rimi Hyper”, 32 “Rimi Super”, 51 “Rimi Mini” un deviņi “Rimi Express”, kas darbojas 27 Latvijas pilsētās. “Rimi Latvia” strādā vairāk nekā 5000 darbinieku.