Tramps atceļ Pelosi ārvalstu braucienu

0
Donalds Tramps

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien pēdējā brīdī atcēla Pārstāvju palātas spīkeres Nensijas Pelosi plānoto braucienu uz Beļģiju, Ēģipti un Afganistānu, motivējot savu lēmumu ar ASV valdības darba daļējo apturēšanu.

“Man, diemžēl, jūs jāinformē, ka jūsu brauciens uz Briseli, Ēģipti un Afganistānu ir atlikts. Mēs pārplānosim šo septiņu dienu ekskursiju, kad [valdības darba] Apturēšana būs beigusies,” Tramps paziņoja sarkastiskā vēstulē Pelosi.

“Esmu pārliecināts, ka jūs piekritīsiet tam, ka šī sabiedrisko attiecību pasākuma atlikšana ir piemērota,” rakstīja Tramps.

Viņš piebilda, ka Pelosi paliek iespēja doties ceļojumos ar valdībai nepiederošām lidmašīnām.

“Acīmredzot, ja jums patiktu doties ceļojumā, lidojot ar komercreisa lidmašīnu, tā noteikti būtu jūsu prerogatīva,” rakstīja prezidents.

Brauciens tika atcelts dienu pēc tam, kad Pelosi ierosināja Trampam atlikt 29.janvārī Kongresā plānoto runu par stāvokli valstī vai iesniegt to Kongresam rakstiski. Viņa to pamatoja ar drošības apsvērumiem, kas radušies saistībā ar valdības darba apturēšanu.

Baltais nams noliedza, ka Pelosi brauciena atlikšana būtu atbilde uz viņas ierosinājumu, bet daudzus šis noliegums nepārliecināja.

Senāta republikāņu līderis Lindsijs Greiems apsūdzēja Pelosi “politikas spēlēšanā ar runu par stāvokli valstī”. Viņš tomēr kritizēja arī Trampu, sakot, ka “ir nepiemēroti arī liegt militāru braucienu spīkerei Pelosi, lai apmeklētu mūsu karavīrus Afganistānā un mūsu sabiedrotos Ēģiptē un NATO”.

“Viena pretencioza atbilde nav pelnījusi otru,” sacīja Greiems.

Trampa un Kongresa demokrātu starpā turpinās konfrontācija prezidenta prasības dēļ par finansējuma piešķiršanu mūra būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Abas puses vaino viena otru šajā konfrontācijā, un neviena negrasās drīz piekāpties.

Valdības darba daļēja apturēšana sākās 22.decembrī, kad izbeidzās finansējums ceturtajai daļai ASV valdības struktūru. Kongress nav spējis pieņemt finansējuma likumus, kuros būtu apmierināta Trampa prasība par 5,7 miljardu dolāru piešķiršanu robežmūra būvei.